Fafa Premium Resort

Fafa Premium Resort

FAFA PREMIUM - "AKOMODIM I PERSOSUR NE VENDIN E PERSOSUR"

Shijoni perëndimin e diellit dhe lindjen e diellit në dhomat tona luksoze me të dashurit tuaj.

FAFA Premium Resort është e vendosur në zonën “Pishat e Buta” / Mali i Robit, Kavajë – 15 km nga qendra e qytetit të Durrësit – 8 km nga qendra e qytetit të Kavajës dhe 38 km nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës.
E vendosur pranë detit Adriatik, me plazhin e vet privat, ofron mundësi të privilegjuara për ata që dëshirojnë të provojnë një eksperiencë unike me të gjitha ngjyrat e natyrës.

 • 1 A La Carte Restorant
 • 1 Restoranti kryesor All-inclusive ku Kuzhina Tradicionale dhe Evropiane janë të kombinuara së bashku.
 • 1 Bar pishine
 • 1 Bar i Plazhit
 • 2 pishina në natyrë për të rritur dhe fëmijë
 • Plazhi me rërë private
 • 1 Sallë Konferencash
 • Mini Club për fëmijë
 • shesh lojërash
 • Wi-Fi
 • Parkim

Typologjitë e Dhomave

FAFA Premium Resort ofron një pamje të shkëlqyeshme të detit. Dhomat janë të dekoruara me shije në stilin elegant, me ngjyra neutrale dhe të pajisura me mobilje moderne. Peizazhe të mrekullueshme janë duke pritur që ju t’i eksploroni. Të gjitha dhomat kanë pamje nga deti ose pamje nga lulishtja dhe janë të pajisura plotësisht me: Kondicioner, Minibar, kasafortë, LCD TV, Key-Card dhe tharëse flokësh.

Dhoma dyshe standarde
Të gjitha dhomat janë të pajisura me:
• Me ajër të kondicionuar • tharëse flokësh • Kasafortw • Minibar • TV LCD • Telefon • Celws-kartw • Ballkon
1 shtrat, 35 m²

Dhoma Binjake Standarde
Të gjitha dhomat janë të pajisura me:
• Me ajër të kondicionuar • tharëse flokësh • Kasafortw • Minibar • TV LCD • Telefon • çelës-kartw • Ballkon.
2 krevate35 m²

Dhoma Triple Deluxe
Të gjitha dhomat janë të pajisura me:
• Me ajër të kondicionuar • tharëse flokësh • Kasafortw • Minibar • TV LCD • Telefon • Celws-kartw • Ballkon
2 Shtrate 45 m²

Suite Junior
Të gjitha dhomat janë të pajisura me:
• Me ajër të kondicionuar • tharëse flokësh • Kasafortw • Minibar • TV LCD • Telefon • çelës-kartw • Ballkon

4 Shtrate 50 m²

FASILITE

Fafa Premium Resort  ju ofron të përfitoni gjatë gjithë pushimeve tuaja nga një larmi sportive dhe aktivitete argëtuese dhe në të njëjtën kohë ju jep një prekje magjike festës tuaj me shfaqje të mahnitshme.
Koncerte, lojëra, për të rritur dhe për vizitorët tanë të vegjël. Zumba, kurse të vallëzimit, pingpong, lojëra pishine, shfaqje dhe festa, argëtim i pakufizuar me ekipin tonë profesional, i cili është në pritje për ju. Pishinë të hapur noti për të rritur dhe fëmijë

Wi-Fi

Kemi kaq shumë aktivitete sa të mos harroni internetin. Por ne kemi Wi-Fi Falas në çdo cep të vendpushimit tonë. Cdo herë që ju nevojitet mund të ndani momente në internet!

Bar dhe Restorant

A La Carte është një zonë zyrtare dhe e rehatshme që gjithashtu ka pamje mahnitëse të jashtëm, ku mund të shijoni drekën ose darkën. Bëni një udhëtim fantastik gastronom me pjatat më të mira të kuzhinës evropiane dhe ndërkombëtare.
Restoranti All – inclusive ndodhet në katin e parë, pranë zonës së hollit dhe është një sallë e bollshme dhe moderne me një kapacitet deri në 600 persona.

Beach Bar

Bar në sezonin e verës ndodhet në zonën e jashtme, e cila ofron një pamje fantastike të detit. Mysafirët tanë mund të shijojnë kafenetë e tyre të mëngjesit, koktelet ekzotike, një pije pas darke ose një gotë e servirur nga baristët tanë më të mirë.
All Bar Pool Inclusive
I gjithë bari i pishinës është i vendosur jashtë, pranë restorantit, në anën e djathtë të pishinës. Ai ofron pije të ndryshme lokale pa limit alkoolike dhe jo alkolike.

Bar

Bari ndodhet në zonën e lobit dhe është i njohur për atmosferën e tij komode dhe mikpritëse. Mysafirët tanë mund të shijojnë kafenë e tyre të mëngjesit, një çaj pasdite, kokteje ekzotike para darkës, pas pijeve në darkë ose një gotë, të gjitha të servirura nga banakierët tanë më të mirë të trajnuar.